Wydarzenia 2016/2017 \ 5. Spotkanie autorskie z panem Tomaszem Szwedem


Dnia 06 grudnia 2016 roku w ramach promocji czytelnictwa w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie z p.Tomaszem Szwedem, który jest nie tylko znanym kompozytorem, piosenkarzem country i folk, ale także autorem książek dla dzieci i psychoterapeutą.
Rozpoczynając spotkanie nasz gość powitał się z dziećmi słowami bohaterów Kliniki Małych Zwierząt w Leśnej Górce, o których napisał już cztery książki. Jak zaznaczył, są to historyjki o zwierzętach, które leczą inne zwierzęta – o doktorze Łasicy, doktorze Borsuku czy doktorze Kunie. Zwierzęta witają się w książkach słowami: „Chwała zielonym lasom!”, na takie pozdrowienie należy oczywiście odpowiedzieć: „I czystej wodzie chwała!”, co skwapliwie wszyscy uczynili.
Podczas spotkania autor w niezwykle interesujący sposób czytał fragmenty swoich książek oraz opowiadał, co ciekawego można zobaczyć w lesie. Nasz gość śpiewał piosenki o zwierzętach, grając na harmonijce ustnej oraz gitarze. Zarówno w śpiewaniu, jak i czytaniu Tomaszowi Szwedowi pomagali uczestnicy spotkania. Były także różne wesołe zabawy m.in. ,,Łap kolory” i ,,Łap piórka” (odgadywanie, z jakich drzew są prezentowane liście i zabawy ruchowe z piórami ptaków). W nagrodę dzieci otrzymywały naklejki z wesołymi zwierzakami. Na zakończenie uczestnicy mogli kupić książki pisarza oraz zdobyć jego autograf.