Wydarzenia 2017/2018 \ Pasowanie uczniów klas pierwszych na czytelników


Dnia 1 lutego 2018 r. najmłodsi uczniowie klas I a i I b naszej szkoły zostali uroczyście przyjęci w poczet czytelników Biblioteki Szkolnej. Gośćmi spotkania byli pani dyrektor Lucyna Stolcman, pani wicedyrektor Dorota Nożewnik oraz zaproszeni rodzice .
Podczas pierwszej części uroczystości dzieci obejrzały krótką część artystyczną przygotowaną przez uczniów klasy VIb należących do Klubu Przyjaciół Książki. Następnie wysłuchały bajki pt. „O orle, który myślał, że jest kogutem”, z wykorzystaniem teatrzyka Kamishibai. Z bajką zapoznała uczniów przewodnicząca Rady Rodziców pani Katarzyna Stefaniak. Kolejnym etapem uroczystości było złożenie  przyrzeczenia, że będą kochać i szanować książki. Potem wszyscy zostali pasowani przez panią dyrektor na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało książkę ufundowaną przez Radę Rodziców.
Mamy nadzieję, że od tej pory każdy pierwszoklasista będzie często odwiedzał bibliotekę i rozbudzi w sobie potrzebę czytania oraz poznawania nowych bohaterów książkowych.

                                                                                                               Teresa Lewandowska