\ Uczniowie klas pierwszych w Teatrze Animacji


"Nowe szaty cesarza" - tę baśń Andersena znamy wszyscy, a czniowie klas pierwszych dnia 5.03.2020 r. mieli okazję zobaczyć spektakl pt. "Nowe Szaty Króla" w poznańsskim Teatrze Animacji, gdzie aktorzy przedstawili nam zakochanego w sobie i w swoich strojach władcę, krawców-oszustów, nieistniejące szaty oraz słynny okrzyk: "Król jest nagi!" Poza tym ze spektaklu wypływa kolejna mądra myśl, która z pewnością staje się refleksją wszystkich dorosłych: dlaczego właściwie król tak kocha piękne stroje, dlaczego za wszelką cenę otacza się przedmiotami, pragnie tylko mieć, posiadać i wyglądać? Co sprawiło, że zapomniał o tym, co naprawdę ważne, o celebracji życia, o bliskich? Czy dziś, w dwudziestym pierwszym wieku nie spotykamy wokół siebie jemu podobnych "króli"? A może sami nimi jesteśmy?

"Nowe Szaty Króla"  w poznańskim teatrze dzieją się tu i teraz, gdy światem mody rządzą wielcy, ekscentryczni kreatorzy-dyktatorzy, gdy pieniądz i czas pracy jest bardziej istotny niż bycie razem, gdy samotność zagłuszana jest przez coraz to nowsze gadżety. Do klasycznej baśni dodano też sporą dawkę absurdalnego humoru oraz bardzo dużo pioenek.

"Nowe Szaty Króla" to lalkowo-aktorski musical familijny, w którym klasyczna baśń staje się przyczynkiem do opowiedzenia o nas samych.

Po wspaniałym spektaklu w drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonalds na małą "przekąskę", a następnie wróciliśmy do Połajewa.

Paulina Galińska