\ „Gwiazdor kontra Święty Mikołaj”


16 grudnia 2019 r. w Sądzie Okręgowym w Poznaniu odbyła się niecodzienna rozprawa. Święty Mikołaj pozwał Gwiazdora za… używanie czerwonego kubraka i charakterystycznej czapki. Uczniowie naszej szkoły (klasy VII) mieli okazję przyglądać się pracy sędziów, adwokatów i radców prawnych, a wszystko to odbyło się w przedświątecznej aurze…

Z uwagą przysłuchiwaliśmy się zeznaniom Gwiazdora, Świętego Mikołaja oraz świadków. Przybyli: renifer Rudolf, Elf, Gwiazdka, Anioł. Wypowiadał się nawet biegły w sprawie. Szczególnie nam bliski pan Gwiazdor był do szpiku kości Wielkopolaninem. Jego wypowiedzi okraszone były gwarą poznańską. Uśmialiśmy się, słuchając kolejnych dowodów w sprawie. Rozprawa zakończyła się ugodą dwóch stron i od tej pory Gwiazdor i Święty Mikołaj mogą rozdawać prezenty na terenie Wielkopolski równocześnie.

Jesteśmy pełni podziwu dla dowcipnych poczynań poznańskich aktorów na tej nietypowej scenie oraz dla kreatywności pracowników Sądu Okręgowego, którzy w formie zabawy przybliżyli nam nieco istotę swojej pracy.

Anna Bednarek