\ Na świetlicy też może być ciekawie


Pierwsze dni września w świetlicy upłynęły nam na wzajemnym poznawaniu oraz integracji grupy świetlicowej. Pomogły nam w tym liczne gry i zabawy. Uczniowie przy wykorzystaniu różnorodnych form zajęć zapoznały się z Regulaminem Świetlicy. Wspólnie opracowaliśmy zasady dobrego zachowania. Dzieci chętnie dzielili się swoimi przeżyciami i wrażeniami z wakacji. Oglądaliśmy zdjęcia, czytaliśmy krótkie opowiadania o tematyce wakacyjnej, śpiewaliśmy piosenki i rozwiązywaliśmy łamigłówki. Wykonaliśmy kolorowe sowy z papieru oraz piękne rysunki przedstawiające miejsce letniego wypoczynku.

Kolejny tydzień poświęciliśmy tematyce bezpieczeństwa w drodze do szkoły. Na podstawie historyjek obrazkowych i własnych doświadczeń rozmawialiśmy na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, chodniku, przechodzenia przez jezdnię. Utrwaliliśmy ważne numery telefonów alarmowych, odgrywaliśmy scenki oraz poznawaliśmy znaki drogowe. Dużo czasu poświęciliśmy na różne zabawy dydaktyczne poświęcone tej tematyce. W ramach utrwalenia nabytej wiedzy uczniowie wykonali znaki drogowe oraz rozwiązali krótki quiz o bezpieczeństwie.

16 września obchodziliśmy w świetlicy Międzynarodowy Dzień Kropki. Obejrzeliśmy krótki film animowany na podstawie książki „The Dot”. Następnie przeprowadziliśmy pogadankę na temat wartości, wiary w siebie. Uczniowie prezentowali swój talent, w efekcie czego stworzyliśmy „Drzewo Talentów”. Nie zabrakło również kropkowych gier oraz zabaw matematycznych. Uczniowie wykazali się dużym talentem plastycznymi tworząc piękne kropeczkowe obrazki.