\ Wyprawa do Kórnika


W niedzielny poranek 02 czerwca 2019 r. roku zebraliśmy się pod szkołą, aby wyruszyć w kolejną questową przygodę. Tym razem celem naszej podróży był Kórnik, a w zasadzie dwie jego największe atrakcje turystyczne: Arboretum oraz neogotycki zamek należący do znamienitego wielkopolskiego rodu Działyńskich.

Po przybyciu do Kórnika od razu udaliśmy się do Arboretum, czyli ogrodu dendrologicznego - miejsca, gdzie kolekcjonuje się drzewa i krzewy z różnych stron świata. Arboretum w Kórniku jest najstarszym i jednym z najbogatszych pod względem liczby gatunków tego typu ogrodem w Polsce.

W trakcie zwiedzania Arboretum rozwiązywaliśmy różne zagadki przyrodnicze, a także podziwialiśmy i poznawaliśmy takie egzotyczne drzewa jak: cypryśnik błotny, metasekwoja chińska czy magnolia drzewiasta. Quest zakończył się sukcesem i po ok. 40 minutach odkryliśmy ukryty skarb. Po przybiciu pamiątkowych pieczątek i wpisaniu się do questowego pamiętnika udaliśmy się do Zamku, gdzie tym razem czekał nas quest historyczny. Wraz z naszym “przewodnikiem”, hrabią Tytusem Działyńskim poznaliśmy historię tego pięknego miejsca oraz jego właścicieli. Tym razem również udało się rozwiązać wszystkie zagadki, rozszyfrować ukryte hasło i zdobyć skarb.

Czas pokaże, czy udało nam się odkryć wszystkie tajemnice Kórnika.