\ Wycieczka do Londynu


To była niesamowita przygoda! Czterodniowa wycieczka do Londynu zorganizowana przez panią Natalię Stepkę przy współpracy pani dyrektor Lucyny Stolcman i Pani Moniki Janc, z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci. Emocje rozpoczęły się 27 marca już na lotnisku Ławica w Poznaniu. Niektórzy z nas po raz pierwszy lecieli samolotem. Po dwóch godzinach byliśmy na miejscu. Londyn przywitał nas ładną pogodą, wiosennymi kwiatami i kulturową różnorodnością. Ze stacji Victoria ruszyliśmy wzdłuż Tamizy. Zobaczyliśmy słynne Tower Bridge, London Bridge, Katedrę Southwark, Teatr Szekspirowski, galerię Tate Modern. Mostem Millenium Bridge przeszliśmy na drugą stronę rzeki ku katedrze St. Paul’s.

Kolejnego dnia zwiedziliśmy najsłynniejsze brytyjskie muzea, w tym: Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. Wrażenie robiły naturalnej wielkości postaci słynnych  artystów, sportowców, polityków. Każdy mógł stanąć przy The Beatles, Victorii i Davidzie Beckham, mamy nawet zdjęcie z rodziną królewską. Będąc w Londynie trzeba przejechać się słynnym czerwonym autobusem – co zrobiliśmy.

W piątek 29 marca byliśmy świadkami uroczystej zmiany warty pod Buckingham Palace. Stamtąd przespacerowaliśmy się przez James’s Park pod gmach Opactwa Westminsterskiego. Dotarliśmy do budynku brytyjskiego parlamentu, gdzie wrzało od emocji związanych z Brexitem. Szkoda, że Big Ben akurat był w trakcie remontu. Ulicą Whitehall doszliśmy do Trafalgar Square mijając po drodze siedzibę premiera 10 DowningStreet. Wielokulturowość tego olbrzymiego miasta widoczna była w dzielnicy China Town, a nowoczesność i ekskluzywność w dzielnicy Soho.

Ostatni dzień to wizyta w British Museum  - najstarszym w Wielkiej Brytanii oraz podziwianie panoramy tego niezwykłego miasta z London Eye. Choć zmęczeni, nie raz zagubieni w plątaninie ulic i korytarzy  metra, wróciliśmy pełni wrażeń i emocji.