\ Dzień Edukacji Narodowej w Połajewie


W uroczystej oprawie obchodzono w tym roku polskie święto oświaty, dzień wyjątkowy dla wszystkich pracowników szkolnictwa. W uroczystości, która miała bardzo wzniosły charakter uczestniczył Pan Wójt Stanisław Pochyluk, dyrektorzy placówek oświatowych, liczne grono pedagogów, pracowników administracji i obsługi oraz emeryci, którzy z dużym entuzjazmem odpowiedzieli na zaproszenie. Organizatorem i pomysłodawczynią uroczystości była Pani Dyrektor Lucyna Stolcman, na której zaproszenie do Gminnego Ośrodka Kultury przybyło wielu gości.

Wyjątkowy wieczór dla wyjątkowych osób rozpoczął  koncert poprzedzony prelekcją Renaty Brukiewicz doradcy biznesowego i wizerunkowego na temat savoir vivre i etykiety w praktyce. Koncert duetu Face 2 Face będący połączeniem muzyki skrzypcowej z przebojowym show podanym w profesjonalnej oprawie cieszącej ucho i oko,  przeniósł wszystkich uczestników w cudowny świat, daleki od codziennych obowiązków, pełen artystycznych doznań i muzycznych uniesień. Wspaniałą duchową ucztą okazały się wykonane w brawurowy sposób utwory klasyków, które zaspokoiły najbardziej wyszukane gusty. Wszyscy poczuli się ważni i docenieni, bez względu na charakter wykonywanej pracy. Po cudownej uczcie duchowej przyszedł czas na uroczysty poczęstunek dla ciała.

Wyjątkowości uroczystości nadał również fakt przyznania nagrody Ministra Edukacji Narodowej, którą otrzymała w tym roku Pani Dyrektor Lucyna Stolcman, była to okazja do złożenia serdecznych gratulacji oraz wręczenia bukietów kwiatów wraz z wyrazami uznania i podziękowania za zaangażowanie i prowadzone działania na rzecz rozwoju oświaty w naszej gminie.

Celem wszystkich pracowników oświaty jest praca na rzecz edukacji młodego pokolenia i mimo codziennych trudności jest to praca przynosząca nam wiele radości i satysfakcji. Dziękujemy za wyrazy uznania, życzenia i słowa sympatii wszystkim uczniom i ich rodzicom.