\ Eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Połajewie


7 marca w Połajewie wzorem lat ubiegłych przeprowadzone zostały eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Turniej od wielu lat organizowany jest w GOK w Połajewie, ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. W szczególności służy popularyzowaniu wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, poznawania tradycji, historii i organizacji ochrony przeciwpożarowej. Do egzaminu pisemnego przystąpiło 16 osób. Nad sprawnym przebiegiem eliminacji czuwała komisja sędziowska w składzie mł. bryg. Cybulski Tomasz, st. kpt. Brączkowski Jacek., mł. asp. Kłos Artur.
            Po dokonaniu ocen prac pisemnych oraz podsumowaniu punktów finału ustnego kolejność zajętych miejsc w I grupa wiekowej przedstawiała się następująco (szkoły podstawowe):

1. Łukasz Łusiewicz

2. Patrycja Laskowska

3. Amelia Mazur

I I grupa wiekowa (gimnazja)

1. Krystian Łusiewcz

2. Łukasz Białasik

3. Sandra Białasik

Naszą drużynę gimnazjum reprezentowali Jakub Nowakowski i Mikołaj Michałek. Szkołę podstawową reprezentowali: Patrycja Laskowska, Franciszek Jur, Adam Szymkowiak i Dawid Klimas. Uczennica klasy V b naszej szkoły -  Patrycja Laskowska zajęła II miejsce i w dniu 23 marca reprezentowała naszą Gminę Połajewo na Eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Lubaszu. Patrycja zajęła V miejsce w powiecie gdzie rywalizacja między uczestnikami była bardzo wyrównana.
Szczęście jej jednak dopisało w nagrodzie dodatkowej, wylosowanej spośród wszystkich uczestników. Wygrała śpiwór.

Gratulujemy V miejsca w tym trudnym turnieju i życzymy sukcesów za rok  w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.